Home / XƏBƏRLƏR  / Rio 2016 XXXI Yay Olimpiya Oyunlarında yarışacaq idmançılarımızın SİYAHISI

Rio 2016 XXXI Yay Olimpiya Oyunlarında yarışacaq idmançılarımızın SİYAHISI

Rio 2016 Yay Olimpiya Oyunlarında ölkəmizi 56 idmançı 57 lisenziya ilə 18 idman növündə təmsil edəcək. GÜLƏŞ - YUNAN-ROMA GÜLƏŞİ 1. Rəsul Çunayev – 66 kq 2. Elvin Mürsəliyev – 75 kq 3. Rövşən Bayramov – 59 kq 4. Sabah

rio 2016

Rio 2016 Yay Olimpiya Oyunlarında ölkəmizi 56 idmançı 57 lisenziya ilə 18 idman növündə təmsil edəcək.

GÜLƏŞ
– YUNAN-ROMA GÜLƏŞİ
1. Rəsul Çunayev – 66 kq
2. Elvin Mürsəliyev – 75 kq
3. Rövşən Bayramov – 59 kq
4. Sabah Şəriəti – 130 kq
5. Saman Təhmasibi – 85 kq

– SƏRBƏST GÜLƏŞ
1. Cəbrayıl Həsənov – 74 kq
2. Cəmaləddin Maqomedov – 125 kq
3. Hacı Əliyev – 57 kq
4. Toğrul Əsgərov – 65 kq
5. Şərif Şərifov – 86 kq
6. Xetaq Qazyumov – 97 kq

– QADIN GÜLƏŞİ
1. Mariya Stadnik – 48 kq
2. Nataliya Sinişin – 53 kq
3. Yuliya Ratkeviç – 58 kq

CÜDO
1. Elmar Qasımov – 100 kq
2. Uşangi Kokauri – (+) 100 kq
3. Məmmədəli Mehdiyev – 90 kq
4. Rüstəm Orucov – 73 kq
5. Orxan Səfərov – 60 kq
6. Nicat Şıxəlizadə – 66 kq

OXATMA
1. Olqa Senyuk

BOKS
1. Abdulqadir Abdullayev – 91 kq
2. Albert Səlimov – 60 kq
3. Teymur Məmmədov – 81 kq
4. Lorenzo Sotomayor Collazo – 64 kq
5. Rüfət Hüseynov – 49 kq
6. Kamran Şahsuvarlı – 75 kq
7. Cavid Çələbiyev – 56 kq
8. Elvin Məmişzadə – 52 kq
9. Məhəmmədrəsul Məcidov – (+) 91 kq
10. Pərviz Bağırov – 69 kq
11. Yana Alekseyevna – 60 kq

ATLETİKA
– ÇƏKİCATMA
1. Hanna Skidan – 114 kq

– 5000 METR MƏSAFƏYƏ QAÇIŞ
1. Hayle İbrahimov – 50 kq

– ÜÇ TƏKANLA TULLANMA
1. Nazim Babayev – 70 kq

– MARAFON
1. Evans Kiplaqat – 58 kq

KANOE
– KANOE SPRİNT 200 METR
1. Valentin Demyanenko

– KANOE SLALOM 200 METR
1. Yuriy Melgiç

– KAYAK SPRİNT 200 METR, 500 METR
1. İnna Osipenko Radomskaya

AVARÇƏKMƏ
1. Aleksandr Alkesandrov
2. Boris Yotov – 95 kq

GİMNASTİKA
– BƏDİİ GİMNASTİKA
1. Marina Durunda – 50 kq

– İDMAN GİMNASTİKASI
1. Petro Paxnyuk – 64 kq
2. Oleq Stepko – 55 kq

QILINCOYNATMA
1. Səbinə Mikina – 54 kq

ATICILIQ
1. Ruslan Lunev

TAEKVANDO
1. Fəridə Əzizova – 67 kq
2. Radik İsayev – (+) 80 kq
3. Patimat Abakarova – 49 kq
4. Milad Beigi Herçəqani – 80 kq

TRİATLON
1. Rostislav Pevtsov – 74 kq

ÜZGÜÇÜLÜK
– SƏRBƏST 100 METR
1. Fatimə Alkərəmova – 65 kq

– ARXASIÜSTƏ 200 METR
1. Boris Kirillov – 71 kq

VELOSİPED
– ŞOSSE VELOSİPEDİ
1. Maksim Averin
2. Yelena Pavluxina

– TREK VELOSİPEDİ
1. OLQA İSMAYILOVA

info@idol.az

Qiymətləndir
İlk şərh yazan siz olun

Şərh yazın